Bölümler
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

Turizm ve Otel İşletmeciliği

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, 2011 yılında Haliç Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde çağdaş turizm anlayışına uygun olarak, müşterinin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere çok çeşitli hizmetleri veren modern otel, lokanta, acente vb. turistik işletmelerde çalışacak ve yönetecek personeli yetiştirmeyi amacıyla kurulmuştur.

Bölüm Olanakları: Eğitim-öğretime Sütlüce kampüsünde devam etmekte olan Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri, konaklama işletmelerinde kullanılan otomasyon sistemlerini üniversitemizin bilgisayar laboratuvarlarında uygulamalı olarak öğrenmekte ve yıl içinde düzenlenen kongre ve fuarlara katılım sağlanarak sektördeki önemli aktörlerle bir araya gelmektedirler. Edindikleri bilgileri 45 iş günü sektörde uygulamalı eğitim (yaz stajı) sürecinde pekiştirmektedirler.

Kariyer Olanakları: Bölüm mezunları, daha çok otellerde ve acentelerde çalışırlar. Teknik beceri ve yabancı dil meslekte başarılı olmaya ve ilerlemeye olanak vermektedir.

Dikey Geçişle Geçilen Programlar: Ön lisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar, lisans programlarına geçiş hakkı sağlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile İşletme-Ekonomi, Konaklama İşletmeciliği, Konaklama ve Turizm İşletmeciliği, Otel Yöneticiliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Turizm ve Otelcilik gibi 4 yıllık lisans bölümlerine geçiş yapabilmektedirler.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programının öğrenim süresi iki yıl olup öğrenim dili Türkçe’dir.

Giriş Bilgileri

Kuruluş Yılı  2011 - 2012
Puan Türü TYT
Eğitim Dili Türkçe
Hazırlık İsteğe Bağlı
Eğitim Süresi 2 Yıl
Yerleşke Bilgisi Sütlüce Yerleşkesi

2019-2020 Eğitim Döneminde Üniversitemiz aşağıdaki şekilde öğrenci almıştır.

Program Adı Burs Oranı Taban Puan Başarı Sırası
Turizm ve Otel İşletmeciliği Burslu 280,553 553.682
Turizm ve Otel İşletmeciliği % 75 218,252 1.304.605