Haberler

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

MYO Bilgisayar Teknolojisi Öğretim Görevlisi Metin Şahin Hocamızın Kitabı Yayınlandı

22.06.2020

IŞINLANAN DÜŞÜNCE

(ARKA KAPAK YAZISI)

Işınlama şu anki bilim ve teknolojik olanaklar dahilinde tam olarak gerçekleştirilebilmiş değildir. Birçok ülkede bu konuda çalışmalar ve araştırmalar yapılmaktadır. İlk aşamada nesnelerin, ardında canlıların ışınlanması olanaklar dahilinde olacaktır. Bundan sonraki aşamalardan biriside “düşüncenin ışınlanması” ve ilgili (türdeş) canlıya aktarılması olabilir. Bu aşamada “ışınlama” kavramına farklı bir yaklaşım gerekir. Örneğin; düşünce anında vücutta oluşan her anlamdaki oluşumun elektrik-elektronik yapısındaki karşılığının elde edilmesi ardından bu karşılığın ışınlanması ilk aşamadır. Işınlanma işleminden sonrada ilgili canlının vücudunda (gelen canlıda olduğu gibi) etkileşimi oluşturacak cihazın tasarlanması ve kullanılır hale getirilmesi ise ikinci aşamadır.

Şöyle bir sorunda söz konusu olabilir: Üstte söz edilenlerin tamamlanmasının ardından ışınlanacak düşüncenin her anlamda olumlu ya da olumsuzluğu. Bu durumda da, gerekli kontrollerle “düşüncenin ışınlanması”ndan sonra oluşacak durumun, önceden her yapı ile kontrol edilmesi ve buna izin verilip verilmeyeceği…

KİTABIN KONUSU

Bir Türk Subay liderliğinde, sıvı canlıların ateşten canlılarla olan “var olma” mücadelesini anlatıyor. Bunun için Türk Subay’ın geliştirdiği ve uygulamaya koyduğu seçenekler ele alınıyor. Sıvı canlılar için “var olma” mücadelesi birçok paralel evrene kadar uzanıyor. Olguları, olayları, kahramanları ve konunun işleyişini “bilim kurgu” türünde ele alarak irdeliyor.